Piękny Hong Kong nocą z drona – Chiny


Hongkong wygląda oszałamiająco nocą. Wielobarwne światła sprawiają, że miasto przypomina wielką dyskotekę.
Hongkong leży na Morzu Południowochińskim, w delcie Rzeki Perłowej. Zajmuje półwysep Kowloon i liczne przybrzeżne wyspy. W sumie jest ich ponad 200. W latach 1842–1997 stanowił własność brytyjską. Hongkong to jedno z największych centrów finansowych i portów morskich na świecie, z rekordową liczbą drapaczy chmur.
Krajobraz Hongkongu jest zdominowany przez faliste wzgórza, często o stromych zboczach. Najwyższym szczytem jest Tai Mo Shan, sięgający 958 m n.p.m. Niziny pokrywają północno-zachodnią część półwyspu.
Hongkong znajduje się 60 km na wschód od Makau. Po drugiej stronie chińskiej granicy znajduje się Shenzhen. Z całkowitej powierzchni 1104 km² mniej niż 25% zajmują budynki. Reszta to parki i rezerwaty przyrody.
Klimat Hongkongu jest tropikalny, monsunowy. Zimą jest zimno i sucho, latem gorąco i wilgotno, a jesienią ciepło, słonecznie i sucho. W Hongkongu czasami zdarzają się tajfuny.
Hongkong ma jedną z najwyższych średnich gęstości zaludnienia na świecie (6200 osób na kilometr kwadratowy). W niektórych miejscach gęstość ta sięga 43 000 osób na kilometr kwadratowy.
Hongkong jest gospodarzem wielu kolorowych festiwali i festiwali. Najbardziej znane to Chiński Nowy Rok, Święto Smoczych Łodzi, Święto Duchów, Święto Środka Jesieni, Qingmingjie oraz zimowe przesilenie dnia i nocy.
Większość mieszkańców Hongkongu to buddyści i taoiści. Oprócz tego mieszka tu prawie pół miliona chrześcijan, prawie 100 tysięcy muzułmanów, hinduistów, sikhów i Żydów.