Rzym z Drona w 4K z piękną muzyką – Włochy


Rzym to jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Liczba znajdujących się w nim zabytków jest ogromna. Zobacz, jak wygląda wieczne miasto z góry. Dowiedz się więcej o Rzymie z poniższego opisu.
Rzym to stolica i największe miasto Włoch, położone w centralnej części kraju nad Tybrem i Morzem Śródziemnym.
Rzym znany jest od starożytności jako Wieczne Miasto (łac. Roma Aeterna), a także „stolica świata”.
Miasto jest światowym centrum turystycznym z bardzo bogatymi zabytkami starożytności i średniowiecza (kościoły, bazyliki, Koloseum, pałace, akwedukty, fontanny i wiele innych budowli), niezwykle bogatymi muzeami. Tylko w 2017 roku Rzym odwiedziło 9,5 miliona turystów.
W granicach Rzymu, na prawym brzegu Tybru, leży miasto-państwo Watykan, który jest enklawą na terytorium narodowym Włoch.
Rzym został założony w epoce żelaza jako osada łacińska położona na szczycie Palatynu. Jego mieszkańcy byli prostymi pasterzami owiec. Z czasem zajmowali się rzemiosłem i handlem z sąsiadami. Ludność zaczęła rosnąć, a Eskwilin i Kapitol zostały zasiedlone. Zgodnie z tradycją Rzym został założony przez Romulusa 21 kwietnia 753 roku pne. i został jego pierwszym królem. Od tej daty liczono historię miasta.
Według legendy, wkrótce po założeniu miasta, Rzymianie, ze względu na brak kobiet w mieście, zdecydowali się je zdobyć, atakując osiedle sąsiednich Sabin, położone na wzgórzu Kwirynal. Zuchwały plan porwania Sabinka się powiódł. Kiedy Sabiny próbowały ratować kobiety, przekonały je do zawarcia rozejmu, a następnie sojuszu z Rzymianami.
Rzym stał się republiką w 508 roku p.n.e.
W 27 rpne Gajusz Oktawiusz otrzymał od Senatu tytuł Augusta (wywyższony przez bogów). Republika Rzymska została przekształcona w państwo o systemie monarchicznym. Decyzja senatu jest uznawana za początek Cesarstwa Rzymskiego.
Rzym leży w subtropikalnej strefie klimatycznej śródziemnomorskiej z łagodnymi zimami i ciepłymi, gorącymi latami. Średnia roczna temperatura wynosi 21 ° C w dzień i 11 ° C w nocy.