Diani Beach Plaże Kenia

Diani Beach Plaże Kenia

Diani to urocza miejscowość turystyczna, położona na południowym wybrzeżu Kenii, około 30 km na południe od miasta Mombasa. Znana jest przede wszystkim z pięknych piaszczystych plaż, turkusowego morza i raf koralowych.

Plaże w Diani są uważane za jedne z najlepszych w Kenii i przyciągają turystów z całego świata. Długa plaża, biegnąca wzdłuż wybrzeża, jest idealna do wypoczynku, opalania i uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing czy nurkowanie. W pobliżu plaży znajdują się również liczne bary i restauracje, gdzie można spróbować lokalnej kuchni i miło spędzić czas.

W Diani znajduje się także rezerwat przyrody Shimba Hills, który jest domem dla wielu gatunków dzikich zwierząt, takich jak słonie, żyrafy, zebry i wiele innych. W rezerwacie można wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem i podziwiać piękne krajobrazy i dziką przyrodę.

W okolicy Diani znajduje się również wiele atrakcji turystycznych, takich jak Fort Jesus w Mombasie, starożytne miasto Gedi oraz Park Narodowy Tsavo, który jest jednym z największych parków narodowych w Kenii i oferuje niezapomniane safari.

Diani to idealne miejsce dla turystów, którzy chcą wypocząć na pięknych plażach, podziwiać dziką przyrodę i poznać kulturę i historię Kenii.