Łazienki Królewskie Metro – instrukcja i mapki

Łazienki Królewskie Metro.

W tym artykule dokładnie wyjaśnię jak dotrzeć do Łazienek Królewskich wykorzystując metro w Warszawie. Zapraszam też na mój spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich.

Warszawskie metro nie zatrzymuje się bezpośrednio przy Łazienkach Królewskich. Jednak osoby poruszające się metrem mogą nim dojechać do Śródmieścia, w którym znajdują się Łazienki, a następnie przesiąść się w autobusy, które dowiozą je pod Łazienki.

Opcja 1.

Metrem pierwszej linii M1 dojeżdżamy do stacji Metro Politechnika. Z niej jest najbliżej do Łazienek. Po wyjściu z metra należy udać się na przystanek Metro Politechnika 01 (patrz mapka poniżej)  i tam wsiąść w każdy autobus, który zatrzymuje się na przystanku Plac na Rozdrożu.

Łazienki królewskie metro

Wysiadamy na Placu na Rozdrożu i stamtąd do Łazienek mamy kilkaset metrów spacerkiem alejami Ujazdowskimi (patrz mapka poniżej).

metro Łazienki Królewskie

Opcja 2.

Osoby podróżujące drugą linią metra M2 powinny wysiąść na stacji Metro Nowy Świat-Uniwersytet. Następnie powinny udać się na przystanek Ordynacka 01 znajdujący się na ulicy Nowy Świat (patrz mapka). Tam należy wsiąść w autobusy, które na swojej trasie mają przystanek Łazienki Królewskie. Ewentualnie można też wsiąść w autobus 503, który ma przystanek Plac na Rozdrożu.

Łazienki Królewskie metro nowy świat uniwersytet

UWAGA. W weekendy od kwietnia do października ulica Nowy Świat jest zamknięta dla ruchu kołowego i wtedy autobusy jeżdżą inną trasą. Wtedy należy wysiąść na stacji Metro Świętokrzyska i iść na przystanek Metro Świętokrzyska 01.

Mam nadzieję, że moje porady okażą się dla Was przydatne. Jak będziecie w Łazienkach, to wpadnijcie na mój spacer. 🙂