Masai Mara Kenia

Masai Mara Kenia Safari

Masai Mara to jedna z najbardziej znanych i popularnych atrakcji turystycznych w Kenii. Jest to ogromny obszar naturalny o powierzchni około 1 500 km², położony w południowo-zachodniej części kraju, na granicy z Tanzanią.

Masai Mara słynie z dzikiej przyrody i bogactwa zwierząt, w tym słoni, lwów, leopardów, gepardów, antylop, zebry, żyraf, hipopotamów i krokodyli. Jest to również jedno z najlepszych miejsc w Afryce do obserwowania wielkiej wędrówki, która odbywa się co roku od lipca do października. W tym czasie ogromne stada gnusi, zebry i antylop przemieszczają się przez rzekę Mara w poszukiwaniu pożywienia, a liczni drapieżnicy czekają na swoją szansę.

Masai Mara jest także domem dla Masajów, tradycyjnego plemienia afrykańskiego, które zamieszkuje te tereny od wieków. W Masai Mara można odwiedzić wioski Masajów i poznać ich kulturę, zwyczaje i styl życia.

W Masai Mara istnieją liczne możliwości zwiedzania, w tym safari samochodowe, piesze wycieczki, wycieczki balonowe oraz wycieczki na koniach. Są też liczne obozy safari, które oferują zakwaterowanie i wycieczki po parku.

Wizyta w Masai Mara to niezapomniane doświadczenie, które pozwala poznać piękno afrykańskiej przyrody i kultury, zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku i przeżyć niezapomniane przygody.