Park Narodowy Meru Kenia

Park Narodowy Meru Kenia

Meru to miasto położone w środkowej Kenii, w pobliżu Parku Narodowego Meru. Miasto jest położone na wysokości 1,500 metrów n.p.m. i otoczone jest górami, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce do uprawy kawy.

Park Narodowy Meru to obszar chroniony o powierzchni 870 km², który obejmuje wiele ekosystemów, w tym lasy deszczowe, sawanny i bagna. W parku żyje wiele gatunków zwierząt, w tym słonie, lwów, leopardy, hipopotamy, krokodyle i wiele innych. Park Narodowy Meru to również raj dla miłośników ptaków, gdzie można zobaczyć ponad 400 gatunków ptaków, w tym strusie, pelikany, orły i wiele innych.

W pobliżu Meru znajduje się również kilka wiosek zamieszkiwanych przez ludność Meru, które oferują turystom możliwość poznanie ich kultury i tradycji. W miasteczku znajduje się Muzeum Nyeri, które zawiera wiele eksponatów związanych z historią i kulturą regionu Meru.

Meru i Park Narodowy Meru to doskonałe miejsce dla turystów, którzy chcą zobaczyć dziką przyrodę Kenii, w tym słynne afrykańskie „Wielkie Pięć” (słonie, lwy, leopardy, nosorożce i bawoły) oraz doświadczyć kultury i tradycji miejscowych ludów.