Safari w Kenii

Kenia to jedno z najpopularniejszych miejsc na świecie do odbycia safari, czyli podróży w celu obserwowania dzikiej przyrody.

Najbardziej znany park narodowy w Kenii to Masai Mara, który jest idealnym miejscem do obserwacji dzikich zwierząt, w tym słynnej migracji tysięcy gnusów, zebr i gazel, a także lwiąt, lampartów, gepardów, słoni, bawołów, żyraf i innych zwierząt.

Innymi popularnymi parkami narodowymi są Amboseli, Tsavo i Samburu, gdzie można zobaczyć słonie, nosorożce, żyrafy, antylopy, lwy i inne dzikie zwierzęta.

Safari można odbywać samochodem, pieszo lub w trakcie jazdy na wielbłądzie lub koniu, a także z lotu ptaka podczas wycieczki balonem nad Masai Mara.

Ponadto, w Kenii można również odwiedzić rezerwaty przyrody, jeziora i inne miejsca, gdzie można zobaczyć unikalną faunę i florę.

Podczas safari należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i szanować dziką przyrodę. Warto również korzystać z usług profesjonalnych przewodników i agencji turystycznych, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i cieszyć się pełnym doświadczeniem safari.