wystawa Tutenchamon Warszawa zdjęcia

Wystawa Tutenchamon Warszawa – nasze opinie i zdjęcia

Wybraliśmy się niedawno na odbywającą się w Warszawie wystawę „Tutenchamon Grobowiec i Skarby” i chcielibyśmy podzielić się naszymi wrażeniami oraz pokazać zdjęcia ze zwiedzania. Wystawa prezentuje dokładne repliki skarbów znalezionych w grobowcu najsłynniejszego faraona.

Znajduje się ona w wielkiej hali, podzielonej na cztery części. Część pierwsza stanowi wstęp, gdzie możemy zapoznać się z ciekawostkami na temat Egiptu i badań archeologicznych tam prowadzonych. Nawet osoby interesujące się od lat Egiptem znajdą w tej części coś dla siebie.

Druga część to projekcja filmu pokazująca życie Howarda Cartera – odkrywcy grobowca Tutenchamona. Film kończy się w momencie, gdy Carter przez mały otwór zagląda do pierwszej komory grobowca.

Wtedy zwiedzający są zapraszani do trzeciej części wystawy, w której są prezentowane pomieszczenia grobowca wyglądające dokładnie tak, jak wyglądały w momencie, gdy po raz pierwszy wszedł do nich Carter.

Muszę przyznać, że nam druga i trzecia część wystawy podobały się najmniej. Autorzy wystawy chcieli, aby zwiedzający mogli się poczuć, jakby sami odkryli grobowiec. Pomysł może i fajny, ale jakoś do nas to nie przemówiło.

Czwarta, największa część wystawy, jest bez wątpienia najciekawsza. To tutaj spędza się większość czasu podczas zwiedzania. Zawiera ona repliki skarbów z grobowca, każdy z dokładnym opisem. Możemy tutaj zobaczyć m.in. złote kapliczki, sarkofagi, meble, figurki, rydwan, itd. Większość eksponatów nie znajduje się za szybami, dlatego można się im przyjrzeć z bardzo bliska.

Bilety na wystawę do tanich jednak nie należą. Bilet normalny w dzień roboczy kosztuje 60 zł, a w weekend 70 zł. W cenie biletu jest bezpłatny audioguide, z którego warto skorzystać.

Nam wystawa ostatecznie bardzo się podobała i polecamy ją każdemu fanowi Egiptu.

Poniżej możecie zobaczyć nasze zdjęcia z tej wystawy.

Oficjalna strona wystawy: https://www.tut-warszawa.pl

Pierwsza część wystawy
Grobowiec Tutenchamona
Sarkofag
Tron faraona
Kapliczka
Rydwan